Activity 01Concert

ВАТРА 40. Різдвяно - новорічна програма

Date and time

16 January 2020, Thursday 19:00

65-річчя від дня народження Народного артиста України Ігоря Білозіра та 40 років "ВАТРИ"

Свій кожен творчий рік славетна "Ватра" розпочинає Різдвяно-новорічною програмою

"Від Миколая до Йордана"

Змінюється програма, змінюються її учасники, але традиція, яку започаткував Ігор Білозір разом з Андрієм Кучерепою ще на початку 90-х років залишається не змінною. Серед святкового розмаїття пісень прозвучать лемківські, гуцульські, та буковинські колядки і щедрівки, а також маловідомі авторські колядки Ігоря Білозіра, написані в останній період його творчості. Зустріч з дорогими серцю піснями та артистами не залишить байдужим найвибагливішого слухача і шанувальника справжньої української пісні, що продовжує полонити душі трьох поколінь. Під керівництвом Андрія Кучерепи ВІА "Ватра" гідно продовжує справу, розпочату Народним артистом України, композитором, співаком Ігорем Білозіром, а невгасимий вогонь легендарного ансамблю палає вже понад 40 років, дбайливо зігріваючи своїм теплом. Без жодного сумніву "Ватра" стала символом творчого Львова і принесла місту славу естрадного гранда в Україні та далеко за її межами. Залишаючись яскравою зіркою на небосхилі українського пісенного мистецтва, чарівної "диво-сили" вона набирає від рідної землі, від народу.

У святковій програмі беруть участь:
Валерій МАРЕНИЧ - Народний артист України, легенда української естради, давній колега і творчий побратим ансамблю “Ватра”, керівник легендарного “Тріо Мареничів”.
Остап СТАХІВ - Народний артист України, учасник ансамблю "Ватра" 80-х років. Окрилений творчістю Ігоря Білозіра та його “Ватри”, заснував і керував Фольклорним театром, створив концертно-театралізовану програму з пісень Січових стрільців та українських повстанців.
Дует "РІКА ЖИТТЯ" - автори та ведучі телепроекту "Караоке на всі боки": харизматична, енергійна  Іванна Савченко, та запальний, талановитий Ярослав Антонійчук. Почувши спів цих безмежно талановитих артистів, враження про їх виступ у кожного залишиться на довго.
Колектив бандуристок "ЧЕРВОНА КАЛИНА" з гордістю прославляє по всьому світу Україну, милує звуками золотої бандури душі і серця, кожного, хто слухає і впродовж концерту стоячи аплодує нашій бандурі. Пісні у виконанні колективу нагадують історію та архаїчну культуру українського народу, звучать колоритно, напрочуд чисто, щедро і мило, повні злагоди і любові, заворожуючи кожним звуком слухача.

Богдан СТЕЛЬМАХ – заслужений діяч мистецтв України. Піснетворчої популярності поета може вистачити на кілька поколінь складачів текстів. Досить назвати “Тільки раз цвіте любов”, “Мамину світлицю”, “Пшеничне перевесло”, “Розпитаю про любов”, “Джерело”, “Гуси-лебеді” та інші твори, які по-своєму уособлюють найвищі злети нашої української естради. Пісня – душа народу. Стельмах збагнув це вчасно, він побачив, що його пісню підхопив народ. Вона цвіте на народних забавах, хрестинах, весіллях та при всіляких інших “оказіях”, де репертуар “не спускають”, його обирає серце.
Петро ЗАПОТІЧНИЙ – поет-пісняр. Його віршовані творіння, покладені на музику, звучать у виконанні Оксани Білозір, Василя Зінкевича, заокеанської співачки українського походження з дивовижним голосом Квітки Цісик, вокально–інструментального ансамблю "Ватра". Понад 20 років його єднала з Ігорем Білозіром не лише творча праця, а й справжня чоловіча дружба. З легкої
руки композитора й поета народилися такі пісенні шедеври, як: "Коханий", "Ніби вчора", "Вірю", "Віщий сон", "Встань, народе мій", які любив і любить український слухач.
Ярослав ВИДЖАК – засновник і художній керівник ВІА "Прометей", а згодом і дівочого гурту "Мальви". Творчість цього самобутнього автора і виконавця власних пісень зворушує серця слухачів по сей день. Неперевершені музичні твори одного з корифеїв української поп-музики, композитора, поета- пісняра Ярослава Виджака звучать у виконанні Білозірової “Ватри”, Наталії Бучинської, Зеновія Гучка, Ігоря Богдана, дуету "Ріка життя", Іво Бобула та багатьох інших українських виконавців.
ВАТРІЧАНИ різних поколінь, творчі побратими
Ведуча концерту дружина Ігоря Білозіра Ольга ГОШОВСЬКА
Різдвяно-Новорічне дійство відбудеться за підтримки депутата ЛМР Романа ГРИЦЕВИЧА.