Концерт

Pixies

Date and time

25 July 2022, Monday 20:00

Pixies вперше приїдуть в Україну з презентацією нового альбому 
В кінці двадцятого століття одним з найпопулярніших музичних жанрів був альтернативний рок - чесна, щира, емоційна музика. Багато гуртів урвали своє, але лише одиниці змогли зберегти культовий статус і вірну базу фанатів до сьогоднішнього дня. 
Серед них - бостонський квартет Pixies, який вперше виступить в Україні 21 липня 2021 року і представить новий альбом Beneath the Eyrie на арт-заводі "Платформа". 
Кар'єру Pixies можна назвати одним великим парадоксом. Гурт здобув народну славу, але при цьому став комерційно успішним через безліч років. Вони користуються дуже помірною популярністю в США, але в Європі їх просто обожнюють. 
Незважаючи на ці парадокси, Pixies стали одним з найважливіших колективів свого покоління, чий авторитет і вплив не слабшають досі. Альтернативний рок для них - лише збірний образ. Pixies вдосконалювали себе у багатьох напрямках: інді-рок, серф-рок,  панк-рок, нойз-рок. Напевно, в будь-якому виді вони хороші. 
Їх також полюбили і за суперечливі тексти - галюциногенні і зухвало красномовні. Pixies не соромилися загравати з релігійною тематикою, психологічними проблемами, позаземним життям і навіть темою інцесту. 
Не дивно, що багато гуртів, які з'явилися в дев'яностих і нульових, виросли під впливом Pixies. 
Курт Кобейн для пісні Nirvana - Smells Like Teen Spirit хотів повторити стиль Pixies: "Я хотів написати найкращу поп-пісню і намагався написати її, як би це зробили Pixies. Настільки їх люблю, що, напевно, повинен був пройти прослуховування до них. Ну, або хоча б грати в триб'ют-гурті". 
Боно з U2 назвав Pixies "однією з найбільших американських груп", Том Йорк з Radiohead заявив, що Pixies змінили його життя, а Девід Боуї свого часу визнав, що музика Pixies - найяскравіше, що з'явилося у всіх вісімдесятих. 
Pixies настільки люблять, що з кінця дев'яностих по середину нульових в честь них записали сім збірок кавер-пісень, в яких взяли участь Weezer, OK Go, Nada Surf, British Sea Power та багато інших команд. 
Альбом Beneath the Eyrie, який представлятимуть Pixies в Києві, не змінює їх принципи: чіпкі мелодії, гучні гітари і делікатні теми. Beneath the Eyrie відмінно йде в навушниках, але наживо буде звучати ще краще, особливо з пачкою головних хітів.

Київ 
21 липня 2021 року 
Арт-завод Платформа