Activity 01 wКонцертActivity 03 wТеатр

Pentecost

Date and time

16 June 2019, Sunday 18:00

Pentecost
Політично-мистецький трилер

Звертаємо Вашу увагу, що глядацькі місця облаштовані на 2-х рівнях. Для доступу на 2-ий рівень, розташований зверху риштувань (11 місць), використовується драбина. Тож, рекомендуємо уважно обирати зручні для вас місця.

“Pentecost” - нова вистава Першого театру. Її прем’єра запланована на 15 червня. Постановка є одним із переможців конкурсу Taking the Stage / “Захопити сцену” 2018 і створюється при сприянні Британської Ради. 

Короткий опис вистави:
Закинута балканська церква на перетині шляхів давніх і не дуже завойовників раптом стає перехрестям різних культур. Знайдена тут унікальна середньовічна фреска з’являється на сцені як яблуко розбрату, перетворюючись далі і на заложницю, і на жертву. Майже детективна історія затягує глядача у міцний клубок гострих тем сучасності - розбрат, тероризм, біженці.З недавнього часу усе це дуже знайоме і українцям. Тож, на питання, які підіймає вистава, рано чи пізно доведеться відповідати і нам. Що ми хочемо будувати - нову Вавілонську вежу чи мости та шляхи до порозуміння? Оберемо ізоляцію чи приймемо дар П’ятидесятниці - мову людяності?
Вистава розрахована на дорослу аудиторію.
Режисер постановки - Лариса Діденко, відома львів’янам за нещодавньою прем’єрою Першого театру “Проданий сміх”. Автор тексту - видатний британський драматург Девід Едгар, знаний світовій аудиторії як сценарист історичної костюмованої кінодрами “Леді Джейн” із Хеленою Бонем Картер у головній ролі. Його п’єса Pentecost /”П’ятидесятниця” здобула звання “Кращої п’єси року” у Великій Британії у 1994 р.Менторка проекту від Британської Ради - німецько-британська режисерка Керолайн Стайнбайс.
Режисер Лариса Діденко:"Багато в чому п'єса перегукується із українськими реаліями. Наприклад, тим, що, змінивши назви вулиць, ми не можемо «…стерти минуле, наче косметику». Або питанням про те, що з цим минулим робити, адже цілком можливо «… до влади мають прийти варвари…, які руйнують, тому що не знають…»".
Режисер-постановник: Лариса ДіденкоХудожник-постановник: Богдан ПоліщукМузика: Богдана Бончук, Андрій СілецькийПластика: Людмила ПернепесоваХудожник по світлу: Світлана КореньковаАсистент режисера: з. а. України Ольга Гапа

Дійові особи та виконавці:
ГАБРІЕЛЛА ПЕЧ, арт – куратор -  Анастасія-Марія Хавунка
ОЛІВЕР ДЕВЕНПОРТ, мистецтвознавець - Дмитро Бартков
ЛЕО КАТЦ, мистецтвознавець - Ігор Данчук
ОТЕЦЬ КАРОЇ, католицький священик - Андрій Сілецький 
ОТЕЦЬ БОЙОВИЧ, православний священик - Ігор Гулюк
МІХАЇЛ ЧАБА, міністр - Андрій Росчіс, Олександр Чешеров
ПУСБАС, голова «Спадщини» - Олександр Трифонюк
АННА ЄДЛІКОВА, колишня дисидентка -  з. а України Ольга Гапа
ТОНІ НЬЮСОМ, телеведуча - Катерина Волівецька
ДІВЧИНА-ПІДЛІТОК  - Наталія Білан
ШВЕД - Ігор Данчук
ЯСМІН, палестинка з Кувейту - Юлія Кузьмяк
РАЇФ, азербайджанець - Андрій Росчіс
АНТОНІО, мозамбіканець -  Юрій Курило
АМІРА, боснійка - Богдана Бончук
МАРІНА, росіянка - з.а. України Олена Крилова
ГРИГОРІЙ, українець - Олександр Трифонюк
АБДУЛ,  афганець - Ярослав Дерпак
НІКО, «боснійський циган» - Олександр Чешеров
КЛЕОПАТРА, «боснійська циганка» - Наталія Білан
ФАТІМА, курдка - Леся Шкап’як