Map symbol museum 02The Hardkiss

Кам’яниця Корнякта

Date and time

02 January 2020, Thursday 13:00

На площі Ринок у Львові привертає увагу своєю монументальністю і палацовим характером будинок під № 6. визначніших кам’янок цивільної ренесансної архітектури ХVІ ст. в Україні. 
   Історія залишила нам два імені, пов’язані із спорудженням цієї кам’яниці - виноторговця Костянтина Корнякта, грека за походженням та архітектора італійця Петра Барбона. 
   Костянтин Корнякт оселився у Львові в 1569 році. Прибув сюди із Молдавії, де розбагатів на оренді митниць та торгівлі вином. Був дуже освіченою людиною, знав декілька мов, мав зв’язки та знайомства у багатьох країнах Сходу. Король Польщі Сигізмунд ІІ Август запросив його на посаду особистого секретаря і у 1571 р. за певні заслуги дарував йому титул дворянства. У 1576 р. інший король Стефан Баторій підтвердив дворянство і спеціальним декретом дозволив Корняктові спорудити на пл. Ринок будинок із шістьма вікнами по фасаду. 
 Корнякт купив на площі дві кам’яниці та одну з боку сучасної вул. Федорова і побудував на їх місці палаццо в стилі пізнього Ренесансу з прекрасним внутрішнім двориком, замкненим по периметру трьома рядами лоджій. Це єдине місце в нашій країні Італійське подвір’я ХVІ ст. 
   Дата завершення будівництва - 1580 рік - висічена на порталі будинку від вул. І. Федорова.