Activity 01 wКонцерт

Наталія Сікорська. Клавесин

Дата і час

13 Січня 2018, субота 19:00

Чи знали Ви, що у XIX столітті клавесин був геть забутий?? Справа в тім, що коли з'явився його родич - фортепіано, то клавесин просто напросто був витіснений ним, адже не міг передати головної ідеї тих років романтизму - мінливості почуттів, образів, настроїв, тоді як естетика барокко базується на теорії афектів, себто на одній звуковій фарбі.
Проте Наталія Сікорська у своєму мульти-стилевому концерті покаже нам чи не всі звучання та можливості клавесину та доведе, що він абсолютно незаслужено був забутий, ба більше! - клавесин досі сучасний та особливий!
У програмі - клавесинна музика з різних епох

Наталія Сікорська - клавесин (Київ)

Програма:
Аззоліно Делла Чіайя (1671-1755).
Токата із Сонати тв. 4 №3

Джованні Піккі (1571-1643).
Угорська падуана

Золтан Алмаші (нар. 1975).
Ода

Джон Булл (1562 -1628).
Королівське полювання

Уільям Бьорд (1543-1623).
Фантазія. Баталія (фрагмент)

Жак Ш. де Шамбоньєр (1601-1672).
Розмова небожителів (Павана)

Дьордь Шандор Лігеті (1923-2006).
Угорський Рок (Чакона)
(присвята Ельжбеті Хойняцкій)

Єлизавета Білоградська (1739-17??)
Варіації на тему Й. Штарцера

Жан-Батіст Люллі (1632-1687) .
Увертюра до опери «Кадм і Герміона»
(транскрипція для клавесина
Жан-Анрі д'Англебера (1629-1691)).

Олексій Войтенко (нар. 1981).
Триптих «Things off Themselves» (Речі не в собі)
(присвята Наталії Сікорській)

Джіроламо Фрескобальді (1583-1643).
Канцона №3

Сергій Пілютіков (нар. 1965).
«Сліпий дощ»

Йоган Якоб Фробергер (1616-1667).
Сюїта з другої книги клавесинних п’єс 1656 року:
Алеманда, Жига, Куранта, Сарабанда

Алессандро Скарлатті (1660-1725).
Прелюдія і Адажіо з Токати ре мінор.

Карл Філіп Емануель Бах (1714-1788).
Варіації на тему іспанської Фолії


НАТАЛІЯ СІКОРСЬКА

Піаністка, клавесиністка, виконавиця на старовинних молоточкових клавірах, докторка філософії, лауреатка та дипломантка міжнародних конкурсів, володарка Ґран-Прі міжнародного конкурсу клавесиністів імені Ванди Ландовської (Італія).

Народилася в Києві. Закінчила Національну музичну академію України імені П. І. Чайковського (фортепіанний факультет), згодом пройшла клавесинну асистентуру-стажування на кафедрі старовинної музики (клас С. Шабалтіної), де пізніше написала і захистила дисертацію. В роки навчання вдосконалювала свою майстерність на майстер-класах відомих фахівців в царині старовинної музики (Е. Стефаньської, В. Клосевича, М. Шпаньї, В. Глюкзама, Б. ван Оорта, П. Айртона, К. Стембріджа, О. Любимова, Е. Лоуренса-Кінга та інших), брала участь і відзначалась нагородами у міжнародних конкурсах і фестивалях в Україні, Польщі, Росії, Німеччині, Італії, Японії.

Впродовж більш ніж 20 років активно популяризує в Україні старовинну музику у виконанні на історичних інструментах. Веде активну виконавську і наукову діяльність в Україні і за кордоном.
Солістка і лекторка авторського проекту клавесинних концертів-лекцій «Екологія Звуку» у Будинку Петра І в Києві.

Київ, Львів, Суми, Одеса знають клавесиністку з її виступів в фестивалях старовинної музики. Сікорська також залучалась до участі і була членом оргкомітету «Фестивалю італійського Бароко» у Києві в трьох сезонах 2014-2016 років.

Серед сольних концертних програм 2011-2017 рр. кілька особливих розробок, зокрема, «Твори К.Ф.Е. Баха на клавікорді», «Клавесинна і фортепіанна музика з репертуару паризьких салонів другої половини ХІХ ст.», «Клавесинні дуелі XVIII ст.», «Музичний Неаполь епохи Бароко». Сольна програма, що була представлена на фестивалі «Творча майстерня інтерпретації сучасної музики» (Київ, жовтень 2017 р.), виявилась першою в Україні демонстрацією панорами сучасних клавесинних творів переважно українських композиторів музики (С. Пілютіков, Л. Грабовський, О. Войтенко, З. Алмаші, Б. Стронько, В. Вишинський), що окреслює нові вектори творчих пошуків виконавиці.

Творче партнерство в камерно-ансамблевих програмах поєднує Н. Сікорську з численними українськими і зарубіжними музикантами, серед яких С. Шабалтіна, О. Пасічник, Д. Ткаченко, С. Монтанарі, Н. Кожухарь, І. Король, Е. Перцан, Ф. Томазі, Р. Пе, С. Грес, М. Ємельяничев, Р. Чуффа, Б. Кокоша, Б. Корчинська, Ф. Комплой та ін.

У 2017 р. взяла участь у конкурсі імені Ванди Ландовської в Італії (Руво ді Пулья, Wanda Landowska Harpsichord Competition) у номінації Премія Ванди Ландовська та здобула головний приз конкурсу Прімо преміо ассолюто (Гран-прі) «Преміа Ванди Ландовської-2017».

Вікові обмеження: 7+

Квитки можна придбати:
- у касі Органного залу (Середа-Неділя 13.00-19.00)
- онлайн Gastroli.ua - https://gastroli.ua/places/235
- у понад 20-ти касах міста Gastroli.ua - https://gastroli.ua/network