Organ Fest
Activity 01КонцертActivity 09Фестиваль

Естонська органна музика

Дата і час

14 Серпня 2018, вівторок 19:00

Цього літа Львів на два тижні стане домівкою для органістів з усього світу. З 13 по 26 серпня в Органному залі проходитиме Восьмий міжнародний органний фестиваль та органна резиденція. На гостей чекають 13 концертів, майстер-класи та години гарної музики!
Фестиваль відкриє органістка з Естонії Улла Крігул, одна з найвидатніших у своєму поколінні. Улла вчилася грі на фортепіано та органі в Естонії та Австрії.Як соліст і камерний музикант виступала в усіх основних естонських церквах, брала участь у міжнародних органних фестивалях, змаганнях, а також давала концерти в Фінляндії, Австрії та Швеції.Улла приділяє багато уваги сучасним творам: “Мені подобається грати нову естонську музику, вільну від так званих правил. У ній є простір для пошуку й експериментів і відсутнє сліпе копіювання”. Улла першою виконала кілька творів молодшого покоління естонських композиторів (Тиніс Кауманн, Галина Григор'єва, Тиніс Кирвітс, Уло Крігул, Март-Матіс Лілль та ін.). Вона привезе цю музику до Львова.
На початку концерту прозвучать Прелюдія та фуга соль мінор Пеетера Зюда, естонського композитора, який першим написав органні твори на основі фольклору. Також виконавиця зіграє хорал Арво Пярта, найвиконуванішого з нині живих композиторів у світі. “Mein Weg hat Gipfel und Wellentäler” написаний методом “тінтіннабулар”, який Пярт придумав сам. Назва методу походить від слова, що описує звук дзвіночків.
Також у програмі є твір Андреса Уйбо. Він насамперед відомий як один із найпрофесійніших органістів Естонії, а його органний твір “Then I saw…” був визнаний найкращим на конкурсі нових композицій у Таллінні. Тиніс Кирвітс – це молода зірка сучасної естонської музики, яка все частіше виступає вдома та за кордоном. Його твір “Гімн блакитному небу”, присвячений доньці, також є у програмі концерту. Наприкінці вечора прозвучить фуга Рудольфа Тобіаса. Він був першим естонцем, який отримав вищу академічну освіту як композитор та прославив свій рідний край.

Улла Крігул – орган

П. Зюда – Прелюдія та фуга соль мінор
А. Пярт – “Mein weg hat gipfel und wellentäler”  ("Мій шлях – вершини та долини")
А. Уйбо – “Апокаліпсис Симфонія” (2003)
Т. Кирвітс – Гімн блакитному небу (2016)
Р. Тобіас – Фуга ре мінор (1892)

Квитки можна придбати:
- у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00
- онлайн на Gastroli.ua - https://gastroli.ua/places/235
- у понад 20-ти касах Львова - https://gastroli.ua/network

//вікові обмеження: ~7+//

Телефон для довідок: 098 871 0180
Telegram: https://t.me/organhall
#оргзал


Фото та відео

Thumb ullakrigul