Nyckelharpa & harpsichord
Activity 01Концерт

Нікельхарпа і клавесин

Дата і час

07 Листопада 2018, середа 19:00

Чи знаєте ви, що таке нікельхарпа? Уявіть собі скрипку з клавішами, яку тримають на руках, як гітару, і водять по струнах смичком. Цей інструмент винайшли шведи десь років з 600 тому. “Нікель” шведською означає клавіша, а словом “харп” позначали струнні інструменти.
А хочете почути нікельхарпу вживу? Тоді поспішайте придбати квиток на концерт 7 листопада в Органному залі! На “шведській клавішній скрипці” гратиме Олена Єременко, яка від 2016 року є членом Міжнародної Спілки Нікельхарпістів (International Nyckelharpa Community) та вчить грі на цьому старовинному інструменті в Німеччині.Акомпануватиме ОленіЄременко львівська клавесиністка Анна Іванюшенко. Дві майстрині бароко гратимуть твори композиторів, імена яких відомі лише знавцям – Джованні Батіста Фонтана, Джованні Пандольфі-Меалі, Олоф Ахльстрьом, а ще порадують нас перлинами Йоганна Себастьяна Баха, Алессандро Скарлатті та Георга Філіпа Телемана.

Олена Єременко народилася в Кіровограді, в родині музикантів-скрипалів, багато поколінь зберігаючих традиції скрипкового виконавчого мистецтва школи Столярського. Закінчила Кіровоградське музичне училище з відзнакою та Львівську Державну Музичну Академію. Стипендіатка Visby Program Шведського Інституту, навчалася в Malungs Folkhogskolan в класі народного шведського скрипаля Каллє Альмлофа. Реалізувала грант Польського Інституту Gaude Polonia, співпрацювала з багатьма польськими та європейськими гуртами. Концертувала в таких країнах як Польща, Швеція, Швейцарія, Словенія, Чехія, Словакія, Німеччина, Франція, Італія, Канада, Фінляндія, Іран, Узбекистан, Росія, Білорусь, Сербія, Хорватія. Її музичні смаки надзвичайно широкі: грала в progressive-rock гурті "Ichthyander Dad's Only Dolphin", grange-rock гурті "Віранда", заснувала фольк-бенд “Бурдон”.

Анна Іванюшенко закінчила Львівську Національну Музичну Академію ім. М.Лисенка та асистентуру-стажування при ній. Як клавесиністка вдосконалювала свої знання у Києві та за кордоном, брала майстер-класи у багатьох майстрів міжнародного рівня. Старший викладач кафедри спец фортепіано та керівник оркестру барокової капели ЛНМА. Співпрацює з оркестрами INSO-Lviv, Академія, Віртуози Львова, камерним оркестром Рівненської обласної філармонії. Учасниця фестивалів Віртуози, Контрасти, Фестиваль Давньої Музики у Львові, Bach-fest, Bach-marathon, Музика в Палаці Потоцьких та ін.

Олена Єременко – нікельхарпа (Польща Україна)
Анна Іванюшенко – клавесин

Дж.Б. Фонтана – Соната №2 для скрипки та контінуо
Дж.Б. Фонтана – Балєтто
А. Скарлатті – Фолія
Дж. Пандольфі-Меалі – Соната №4 для скрипки та контінуо
Й.С. Бах – Італійський концерт
Г.Ф. Телеман – Соната соль мінор для скрипки та контінуо
О. Ахльстрьом – Соната для скрипки та чембало сі бемоль мажор

Тривалість: понад годину

Квитки можна придбати:
— у касі Органного залу
— онлайн на Gastroli.ua — https://gastroli.ua/places/235
— у понад 20-ти касах Львова — https://gastroli.ua/network

//вікові обмеження: ~7+//

Телефон для довідок: 098 871 0180
#оргзал

Фото та відео

Thumb               Thumb anna ivanjushenko d94