Activity 01КонцертActivity 09Фестиваль

Юрій Ланюк і друзі

Дата і час

24 Вересня 2017, неділя 18:00

Міжнародні мистецькі зустрічі Юрій Ланюк і друзі

Ольга Пасічник – сопрано [UA-PL]

Оана Загарія-Камартін – скрипка [CH]

Назарій Пилатюк – скрипка [UA]

Марія Ткачик – скрипка [UA]

Оксана Литвиненко – віолончель [UA]

Мирослав Драган – фортепіано [UA]

Наталія Пелех – фортепіано [UA]

Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів» [UA] (художній керівник – Мирослав Скорик)

Володимир Сивохіп – диригент [UA]

Арво Пярт [EE, *1935]. «Tabula Rasa», подвійний концерт для двох скрипок, струнного оркестру і підготовленого фортепіано (1977)
Юрій Ланюк [UA, *1957]. «Камерна Музика» для 21 інструмента (1987)
Вітольд Лютославський [PL, 1913-1994]. «Grave», метаморфози для віолончелі та струнного оркестру (1981)
Ігор Щербаков [UA, *1955]. «Покаянний стих» для скрипки та струнного оркестру (1989)
Юрій Ланюк [UA, *1957]. «Скарга терну» на слова Богдана-Ігора Антонича для сопрано і камерного оркестру (1976/91)

З 21 до 26 вересня Львів знову стане точкою об'єднання для тих, хто творить музику. Фестиваль «Юрій Ланюк і друзі» – міжнародні мистецькі зустрічі, на які завітають сучасні композитори з України, Польщі, Чехії, США, Швейцарії, Естонії та Великобританії. Українська музика в контексті світової – і куди більше.

Серед гостей фестивалю – українсько-американський композитор Вірко Балей, професор університету Невади, лауреат Шевченківської премії, автор музики до фільмів Іллєнка і Параджанова та опери «Голод». В музиці Балея знаходить віддзеркалення український колорит, зокрема, мотиви коломийок й думи. Композитор часто приїздить з концертами, також за його сприяння українські митці неодноразово відвідували США й презентували там свою творчість.Гість з Польщі Зигмунт Краузе – піаніст та композитор, у його доробку популярні опери, які ставили на сценах Франції, Польщі та Німеччини. Він – автор численних симфонічних та камерних перлин, організатор фестивалів, який відновив діяльність Польської спільноти сучасної музики та заснував Спільноту Вітольда Лютославського. Краузе викладав у Лодзі та Варшаві, давав лекції та майстер-класи у найвідоміших вишах світу, серед яких Єльський університет.Наступний польський гість – Кшиштоф Меєр, учень Кшиштофа Пендерецького та Вітольда Лютославського, композитор, педагог та піаніст. Серед його творів – космічна опера на твір Станіслава Лема, 9 симфоній, 13 струнних квартетів та різноманіття концертів. Також з-під пера Кшиштофа Меєра вийшла біографія Дмитра Шостаковича, яку вважають найкращою з опублікованих нині.Ці три композитори втілюють різноманіття ХХ століття. Проте їх поєднує глибокий зв'язок з музичною традицією своєї  країни – поруч з використанням новітніх течій, мотивів та ідей. Мистецькі зустрічі «Юрій Ланюк і друзі» зберуть у Львові знакових митців наших днів.

Фото та відео

Thumb draganjpgThumb olga pasichnyk 2011 12 22 001Thumb  sogodni u hmelnickomu gratime lvivskiy skripal virtuoz 1 2016 12 09 10 33 24Thumb vik tkachik mariya kopirovatThumb           2Thumb 1 dyb 5416 malyiThumb gvs 0041