Activity 01КонцертActivity 09Фестиваль

Юрій Ланюк і друзі

Дата і час

22 Вересня 2017, п'ятниця 19:00

Міжнародні мистецькі зустрічі Юрій Ланюк і друзі

Лідія Футорська – скрипка [UA]

Aida-Carmen Soanea – альт [RO-DE]

Юрій Прохасько – читець [UA]

Мирослав Драган – фортепіано [UA]

Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів» [UA]

Камерний оркестр «Академія» [UA] (художній керівник – Мирослав Скорик, керівник і концертмейстер – Артур Микитка)

Сімон Камартін – диригент [CH]

Анджей Нікодемович [PL, 1925-2017]. «Концертіно» для фортепіано і духових (1967)
Джон Джузеп Дерунгс [CH, *1932]. «Piccola Laniukiada» для духових (2017, світова прем’єра)
Ян Клусак [CZ, *1934]. «Čtyři malá hlasová cvičení / Vier kleine Stimmübungen»  на тексти Ф. Кафки для читця і духових (1960)
Юрій Ланюк [UA, *1957]. Концертна Симфонія «Переображення»  для скрипки, альта і оркестру (2007 – 2016, світова прем’єра)

З 21 до 26 вересня Львів знову стане точкою об'єднання для тих, хто творить музику. Фестиваль «Юрій Ланюк і друзі» – міжнародні мистецькі зустрічі, на які завітають сучасні композитори з України, Польщі, Чехії, США, Швейцарії, Естонії та Великобританії. Українська музика в контексті світової – і куди більше.Серед гостей фестивалю – українсько-американський композитор Вірко Балей, професор університету Невади, лауреат Шевченківської премії, автор музики до фільмів Іллєнка і Параджанова та опери «Голод». В музиці Балея знаходить віддзеркалення український колорит, зокрема, мотиви коломийок й думи. Композитор часто приїздить з концертами, також за його сприяння українські митці неодноразово відвідували США й презентували там свою творчість. Гість з Польщі Зигмунт Краузе – піаніст та композитор, у його доробку популярні опери, які ставили на сценах Франції, Польщі та Німеччини. Він – автор численних симфонічних та камерних перлин, організатор фестивалів, який відновив діяльність Польської спільноти сучасної музики та заснував Спільноту Вітольда Лютославського. Краузе викладав у Лодзі та Варшаві, давав лекції та майстер-класи у найвідоміших вишах світу, серед яких Єльський університет.Наступний польський гість – Кшиштоф Меєр, учень Кшиштофа Пендерецького та Вітольда Лютославського, композитор, педагог та піаніст. Серед його творів – космічна опера на твір Станіслава Лема, 9 симфоній, 13 струнних квартетів та різноманіття концертів. Також з-під пера Кшиштофа Меєра вийшла біографія Дмитра Шостаковича, яку вважають найкращою з опублікованих нині.Ці три композитори втілюють різноманіття ХХ століття. Проте їх поєднує глибокий зв'язок з музичною традицією своєї  країни – поруч з використанням новітніх течій, мотивів та ідей. Мистецькі зустрічі «Юрій Ланюк і друзі» зберуть у Львові знакових митців наших днів.

Фото та відео

Thumb draganjpgThumb futorskaThumb simonThumb         Thumb 15384345 10209466996525308 6639835960768594312 oThumb prohasko u min